יום שלישי, 03 באוקטובר 2023, י"ח תשרי ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות לוד ברמלוד נט באר יעקב

חדשות לוד

למי נועדו השבילים וכבישי הגישה בבתי העלמין בלוד?

מה הייתם עושים, אם העירייה היתה מחליטה להקים פינת חי או חממה לגידול גת ונענע, בצד הימני של הכביש הראשי במרכז העיר? אין כל צורך להשיב על השאלה, אלא לקרוא את הכתבה ולכעוס על המועצה הדתית וגם על העירייה, ולהתפלל שהמשיח יבוא מהר כדי להחליף את המועצה הדתית בלוד.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

ג'אק שיטרית

רמלודנט באר יעקב

דחיתי להיום את הכתבה הזו, כי לא רציתי לטמא אתמול את חגיגת חנוכת מוזיאון הפסיפס בלוד.

לאחר תפילת אשכבה לחבר בבית העלמין הישן בלוד, נדהמתי לראות כמה קברים שהוקמו בתוך שבילים שנועדו אך ורק להולכי רגל.

על פי החוק, בית העלמין הישן בלוד, נחשב כבית עלמין סגור, מאמצע שנות ה-80 ובזכות החלטה זו שהתקבלה ואושרה ע"י המוסד לביטוח לאומי, הוחלט להתחיל לקבור נפטרים, בבית העלמין החדש.

חצי שביל נעלם לטובת קברים בבית העלמין הישן בלוד

לצערנו, המועצה הדתית עושה ככל שהיא חפצה ללא כל חשש, מהמשטרה או מהעירייה ואפילו לא מהמשרד לשרותי דת. היא מעסיקה אדם בתפקיד של מנהל חברה קדישא, המפעיל בעצמו גם את הניידת להובלת נפטרים מבתי החולים, ואם מדובר בנפטר שלא זכה לברית מילה כשנולד, אז הוא ממהר להתנות את הקבורה בקיום ברית מילה לנפטר, בעצמו בחדר הטהרה. כאן הוא מוסיף חטא על פשע, כאשר הוא דורש 1500 ש"ח מבלי לתת לקרובת המשפחה קבלה או חשבונית.

כשניגשתי לתחנת המשטרה יחד עם קרובת המשפחה כדי להתלונן נגד המוהל שלא מנהל כחוק את הכנסותיו,

קיבל אותנו חוקר אשר ביצע את עבודתו באופן יוצא מהכלל, אבל כשחזרנו לתחנה כעבור כמה ימים, התבשרנו להפתעתנו, כי התיק נסגר מהסיבה: אין בתיק עבירה פלילית! לפני שהטרחתי את קרובת המשפחה, התייעצתי עם קצין בכיר במשטרת ישראל, והוא ייעץ לי לרוץ למשטרה.

בנושא השבילים שנועדו להולכי רגל, וגם לאלה שכבר אינם יכולים ללכת, בגלל נכות או קשישות, יש כאן עבירה על חוקי הנגישות. לא ייתכן שגוף כמו המועצה הדתית נותנת את ידה לביצוע עבירההחמורה שכזו: למנוע מקרובי משפחה, לבקר בקברותיהם של יקיריהם!?

חצי שביל נעלם לטובת קברים בבית העלמין הישן בלוד

פרט לפגיעה בשבילים בבית העלמין הישן בלוד, נעשתה עבירה דומה ואף חמורה יותר בבית העלמין החדש בלוד. כאן הפכו שבילים רבים וגם כביש ראשי וארוך, למקומות קבורה. כך שנכים ומוגבלים שיכלו לבקר את יקיריהם באמצעות רכבם, לא יכולים לעשות זאת יותר.

דבר נוסף, הזמנת המצבה מתייקרת מאוד, כאשר על הקבלן להזמין מנוף מיוחד להובלת המצבה עד לקבר, כאשר השביל או הכביש בוטלו לטובת הקמת קברים.

המועצה הדתית, כהרגלה בחרה שלא להגיב לנושא הקבורה בשבילי בית העלמין.

אני קורא מכאן לוועדת הביקורת במועצת העירייה, לבקש ממבקר העירייה, רו"ח משה מימון לבדוק ולחקור את הנושא הזה לאלתר, ולכלול בדברי הסיכום את החובה להעביר את הנפטרים למקום קבורה מכובד, במקום להשאירם בשבילים שנועדו כמובן רק להולכי רגל.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
פושעים גנבים רודפי בצע תמיד נימצאים באיג (ל"ת)
יעקב | 13:33   30.06.22